Cat Run (2011)

Cat aby utrzymać dziecko pracuje jako ekskluzywna prostytutka. Na jednej z imprez amerykański oficjel podczas łóżkowych uniesień dusi dziewczynę. Impreza zamienia się w rzeź majacą na celu usunięcie wszystkich świadków. Cat udaje się jednak uciec z dyskiem, na który całe zajście zostało zarejestrowane. Teraz musi uciekać przed wynajętym płatnym zabójcą, a jedynymi osobami, na które może liczyć w szaleńczej ucieczce po Europie, to dwóch detektywów amatorów, którzy nie do końca wiedzą co robią.

Niski budżet. który formą i fabułą stara się stanąć w szranki z filmami Ritchiego. Fabuła bowiem jest jakby połączeniem RocknRolli ze Smokin’ Aces. Oczywiście aby dorównać tym dwóm tytułom to potrzebny byłby chyba cud, jednak jeśli zaakceptuje się fakt, że całość zrobiona jest mocno z przymróżeniem oka i doda do tego, że już od jakiegoś czasu nie było filmu w tych klimatach to dostajemy całkiem przyjemny odmóżdżacz z kilkoma naprawdę niezłymi akcjami i absurdalnym, trochę głupkowatym miejscami humorem.

Główna bohaterka ma tylko ładnie wyglądać, to jej wychodzi. Bohaterowie to duet Scott Mechlowicz (znany z tego że grał głównego bohatera EuroTripu) i Alphonso McAuley (tego akurat znam z serialu Breaking In). Za dużo spodziewać się po nich nie można, ale patrzenie na nich nie boli.
A teraz dochodzimy do głównego punktu programu, czyli mordercy, a raczej morderczyni granej przez Janet McTeer Cold killer z brytyjskim akcentem. Z początku myślałem, że Cate Blanchett idealnie by się do tej roli nadawała, ale im dalej w film, tym bardziej mnie babka do siebie przekonywała. A to co się dzieje w końcówce to po prostu marzenie.
A głównego złego gra Karel Roden znany z roli rosyjskiego biznesmana w RocknRolli.

Ogólnie dla paru scen i niezłych akcji w finale w wykonaniu McTeer warto zobaczyć. Ale tytuł raczej dla fanów takich luźnych produkcji. O czym świadczy mocno zaniżona ocena na filmwebie. Ode mnie dostaje 7/10 bo dobrze się bawiłem.

OCENA: 7/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *